FUDBALSKE VIJESTIDrugo kolo Premijer lige: Tuzlaci najviše slave, Sarajevo upisalo prvu pobjedu

Drugo kolo Premijer lige: Tuzlaci najviše slave, Sarajevo upisalo prvu pobjedu

Drugo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine je iza nas. Viđeno je deset pogodaka na pet mečeva.

Nove pobjede su ostvarile tuzlanske ekipe Slobode i Tuzla Cityja, dok je Sarajevo upisalo prvi trijumf u novoj sezoni. Borac i Leotar su podijelili bodove kao i Rudar Prijedor i Široki Brijeg.

Meč između Zrinjskog i Veleža je odgođen uslijed obaveza Rođenih u UEFA Konferencijskoj ligi.

Drugo kolo Premijer lige BiH otvoreno je u subotu na Gradskom stadionu u Bijeljini gdje je Radnik ugostio Slobodu.

Bila je to prava fudbalska uspavanka u Bijeljini, a onda u razmaku od svega šest minuta viđena su tri pogotka. Poveli su gosti i Tuzle u 73. minuti kada je Mujagić izborio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Dženis Beganović. Četiri minute kasnije već je 0:2, ovoga puta strijelac je Alen Kurtalić koji je postigao jedan od najljepših pogodaka u dosadašnjem djelu sezone.

Slavlje Slobode nije trajalo dugo, svega dvije minute kada je Nikola Popara napravio sjajan prodor i poslao loptu u mrežu gostiju.

Do kraja utakmice, domaći Radnik je vršio pritisak, ali Sloboda je uspjela sačuvati prednost i s tri boda vratiti se u Tuzlu.

U subotu od 21 sat odigran je meč između Tuzle Cityja i Željezničara.

Baš kao i u Bijeljeni prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo uzbuđenja, a onda u nastavku sjajan meč.

Drugi dio meča na Tušnju bolje su otvorili gosti kojima je dosuđen jedanaesterac u 72. minuti. Loptu je namjestio Luka Juričić i matirao golmana Fejzića za prednost od 0:1. Tri minute kasnije Tuzla City dolazi do izjednačenja, a strijelac je rezervista Mirzad Mehanović.

Nastavili su domaći s napadima, što se isplatilo u 80. minuti kada je Ajdin Nukić pogodio za potpuni preokret.

Ovom pobjedom Tuzla City je upisala drugi trijumf s obzirom na to da su u prvom kolu savladali Sarajevo na Koševu.

Nedjeljni dio programa započeo je u Posušju gdje su domaći ugostili Sarajevo.

Od početka meča Bordo tim je bio kvalitetniji protivnik, a pogodak za vodstvo stigao je u 40. minuti preko Borisa Cmiljanića.

U drugom poluvremenu domaće Posušje pokušalo je doći do poravnanja no Sarajevo se uspjelo odbraniti. Meč je riješen u 72. minuti kada je nakon kornera u svoju mrežu loptu poslao golman domaći Boris Bačak.

Ovo je bila prva pobjeda Gorana Sablića na klupi Sarajeva, a ujedno i prva u novoj sezoni m:tel Premijer lige.

Drugi meč u nedjelju igran je u Prijedoru gdje je gostovao Široki Brijeg.

Imali su gosti nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale u prvom poluvremenu.

U nastavku susreta gosti stižu do prednosti u 60. minuti, a strijelac je Ivan Ikić.

Rudar je nakon toga krenuo u napad, a nešto otvoreniju igru domaći Široki je koristio kroz brze kontranapade, ali nisu uspjeli doći do drugog pogotka.

U 89. minuti domaći stižu do izjednačenja i prvih bodova u novoj sezoni Premijer lige preko Josepha Amoaha za veliko slavlje domaćih navijača.

Posljednji susret drugog kola Premijer lige odigran je u Banja Luci gdje je Borac dočekao ekipu Leotara.

Domaći su imali nekoliko prilika, ali je izostala realizacija. S druge strane Leotar je sačuvao svoju mrežu i ponovo ostao neporažen nakon drugog kola. Za Borac ovo je bio drugi remi u novoj sezoni.

Podsjećamo da je meč između Zrinjskog i Veleža odgođen, a naknadni termin bit će poznat uskoro.

Tabela m:tel Premijer lige nakon dva nepotpuna kola izgleda ovako, a najviše razloga za zadovoljstvo imaju Tuzlanske ekipe.

Po šest osvojenih bodova imaju Tuzla City i Sloboda dok Leotar ima četiri boda. Po tri boda imaju Sarajevo i Velež koji ima utakmicu manje. Po dva boda upisale su ekipe Borca i Širkog Brijega.