Danska i Tunis odigrali bez pobjednika

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru odigran je prvi susret bez pogodaka, a nogometaši Danske i Tunisa razočarali su ljubitelje “najvažnije sporedne stvari na svijetu” i u konačnici odigrali meč koji je završen rezultatom 0:0.

Tunis je bolje otvorio meč i bio bolji tim u uvodnim minutama, iako nisu stvorili neku izrazitu šansu, a u 24. minuti bilježimo poništen gol ovoj selekciji.

Jebali je uspio pobjeći odbrani Danske, izaći sam ispred golmana i postići pogodak, ali je on bio poništen jer se našao u ofsajdu. Nakon toga, Danska se malo probudila i imala je nešto više od igre, ali nisu uspjeli napraviti pravu šansu, čak su u finišu prvog dijela mogli i primiti gol.Strijelac poništenog pogotka, Jebali, primio je dodavanje i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati po sredini gola, no Schmeichel je bio oprezan i odbranio mu je šut.

Za razliku od prvog, Danska je bila bolja u drugom poluvremenu, a prvu šansu imali su u 67. minuti kada je Eriksen prošao kroz odbranu i pucao s poludistance, no golman Tunisa Dahmen je zaustavio njegov pokušaj.

Najveću šansu na utakmici Danci su imali u 71. minuti i bio je to nevjerovatan promašaj koji ih je na kraju i koštao pobjede. Cornelius je nakon kornera ostao sam na drugoj stativi, ali s udaljenosti od jednog metra promašio je prazan gol i pogodio stativu.

Nakon toga, Danska je napadala, pokušava doći do pobjede, no nisu imali nekih velikih šansi i susret je na kraju završen rezultatom 0:0, iako se čak gledao i potencijalni penal u 95. minuti za Dance, no sudija je odlučio da to nije dovoljno za kazneni udarac.

Ovo je prvi meč bez pogodaka na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Kataru. U drugom meču ove grupe sastaju se Francuska i Australija.

Objava Danska i Tunis odigrali bez pobjednika pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba