CRVENI KARTON ZA IGMAN U 90., A ONDA GOL BORCA ZA POBJEDU U 93. MINUTI

Susret u kojem smo vidjeli po nekoliko šansi na obje strane, odlučen je u trećoj minuti sudijske nadoknade i Borac je osvojio sva tri boda (1:0).

Bilo je dosta sjeckanja i napada i s jedne i s druge strane, a prvo veliko uzbuđenje vidjeli smo u 20. minuti susreta.

Sa šest-sedam metara jedan igrač gostiju imao je čist šut, no njegov saigrač mu je zasmetao i Spremo je očistio situaciju ispred gola Borca.

Tri minute kasnije kolosalna šansa i za Borac. Ćorić je dobro prošao, ubacio za Mrkaića koji s nekoliko metara ne pogađa, ispriječio se Ćeman.

Smiraj prvog poluvremena donosi nam još jednu dobru šansu za Borac. Centaršut Zakarića iz kornera, Ćeman je proletio u prazno, neko je šutirao glavom, no izbacuju igrači Igmana loptu s gol linije.

Nastavio je Borac s dobrim šansama i na otvaranju drugog dijela, tačnije u 55. minuti. Enver Kulašin je sjajno utrčao i izašao u situaciju jedan na jedan, no šutirao pravo u Ćemana koji se dobro postavio.

Igman je imao novu šansu u 69. minuti, no stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru Borca i niko nije ubacio tu loptu u gol.

Opasan napad Igmana u 79. minuti, ali sve je to nekako usporeno i neuigrano bilo. Na kraju svega poslije centaršuta Jakupovića Ramić glavom šutira pored gola.

Dvije opasne šanse imao je Borac preko Mrkaića u 80. i 82. minuti. Prvo je Momčilo šutirao glavom preko gola sa šest metara, da bi onda iz mrtvog ugla šutirao, a lopta je otišla pored gola.

Lukić je zaprijetio s distance u 86. minuti, Amer Dupovac u 90. dobija drugi žuti karton zbog odugovlačenja, a u trećoj minuti sudijske nadoknade domaći koriste prednost u vidu igrača više. Tatar je iskoristio grešku gostiju i pogodio za pobjedu svog tima.

U narednom kolu Igman će dočekati Sarajevo, dok će Borac u goste ekipi Slobode.

Danas nas od 21 sat očekuje još jedan meč, a od 21 sat Sarajevo će dočekati Posušje.