Copa America 2021 ulazi u zavšrnicu: Koja ekipa ide u finale!?

()

Utakmicama četvrtfinala takmičenje Copa America 2021 privodi se kraju. Ostale su još četiri ekipe, a prema svim očekivanjima očekuje nas izuzetno finale.

U polufinalu sastaju se Argentina i Kolumbija te Brazil i Peru. Utakmice polufinala Copa Americe igraju se u utorak i srijedu, rano ujutro po srednjoeuropskom vremenu.

Reprezentacije Brazila je kroz grupnu fazu zabilježila tri pobjede i jedan remi, dok je u četvrtfinalu upisala pobjedu protiv Čilea rezultatom 1:0, a jedini pogodak za Brazilce postigao je Lucas Paqueta u 46. minuti.

Protivnik Brazila u polufinalu Peru najprijatnije je iznenađenje na turniru. U grupnoj fazi upisali su dvije pobjede uključujući onu protiv Kolumbije od 2:1 te protiv Venecuele. Remizirali su protiv Ekvadora 2:2, a jedini poraz upisan je protiv Brazila kada su domaćini turnira slavili 4:0.

Upravo u tom susretu Brazil je odigrao najbolji meč na turniru kada su dominirali tokom svih 90 minuta i postigli četiri pogotka.

U četvrtfinalu Peru je savladao Paragvaj nakon boljeg izvođenja penala, a tokom 90 minuta viđeno je šest pogodaka.

U polufinalu Peruanci neće moći računati na napadača Carrilla koji je zabio dva pogotka na turniru, a polufinale propušta zbog crvenog kartona. S druge strane brazilski napadač Gabriel Jesus propušta meč zbog istih okolnosti.

Nema sumnje kako je Brazil veliki favorit u ovom meču čemu svjedoči i prethodni okršaj. U drugom polufinalnom duelu sastaju se Argentina i Kolumbija.

Prvi dio turnira za Argentinu nije počeo baš najbolje s obzirom da su upisali remi protiv Čilea 1:1. Nakon toga slavili su protiv Urugvaja i Paragvaja minimalnim rezultatom, da bi u posljednjem kolu razbili Boliviju s 4:1.

U meču protiv Bolivije briljirao je Leo Messi koji je zabio dva gola.

U četvrtfinalu Argentina je pobijedila Ekvador rezultatom 3:0, a ponovo je fantastičan bio Messi s jednim pogotkom i dvije upisane asistencije.

S druge strane Kolumbija se mučila u grupi. Savladali su Ekvador 1:0, da bi remizirali protiv Venecuele. Uslijedila su dva poraza od Perua i Brazila.

No bez obzira na to, Kolumbija je prošla u narednu fazu gdje je odmjerila snage s Urugvajom. U regularnih 90 minuta mreže su mirovale, da bi u penal seriji Kolumbija bila uspješnija s 4:2 i zasluženo prošla u polufinale.

Strašna forma Lea Messija Argentincima daje za pravo da se nadaju plasmanu u finalu, ali i trofeju prvaka Južne Amerike. S druge strane Kolumbija se neće tako lako predati.

Prvi polufinali susret između Brazila i Perua na rasporedu je u noći s ponedjeljak na utorak u 1 sat poslije ponoći dok će se drugi putnik u finale saznati u noći utorak na srijedu, kada se meč igra u tri sata nakon ponoći.

Za očekivati je da se u finalu sastanu stari rivali Brazil i Argentina što će nam ponuditi još jedan fudbalski klasik.

Titulu prvaka brani selekcija Brazila koja je 2019. godine izbacila Argentinu u polufinalu.

Turnir Copa America 2021 igra se bez prisustva publike, a finale je na rasporedu 10. jula na stadionu Marakana.