BORUSSIA DORTMUND ŠOKIRALA PARIŽANE: MILIONERI U FINALU LIGE ŠAMPIONA

Prije šest dana je susret na Signal Iduna Parku završio 1:0 pobjedom njemačkog sastava, a jedini gol je postigao Niclas Füllkrug. Popularni Milioneri slavili su i večeras istim rezultatom.

U 3. minuti lijepa akcija Parižana, Hakimi je dobro ubacio u pet metara, ali Goncalov pokušaj lagano je uhvatio Kobel.

U 12. minuti fina akcija gostiju nakon auta. Fullkrug je lijepo spustio prsima za Adeyemija koji je šutirao iz prve, ali u blok.

borussia dortmund šokirala parižane: milioneri u finalu lige šampiona
Paris, France. 7th Mai 2024. Marquinhos Paris Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund 07.05.2024 *** Paris, France 7th May 2024 Marquinhos Paris Paris Saint Germain Borussia Dortmund 07 05 2024 Photo: IMAGO/Moritz Mueller/IMAGOSPORT

Dobra akcija PSG-a u 31. minuti. Lopta je kružila oko 16 metara gostiju, ali šut Dembelea je otišao je pokraj gola.

Pet minuta poslije iz gužve je Mbappe šutirao, ali Hummels je to sjajno skinuo s noge, da bi u nakon kontre Adeyemiju Donnarumma fantastično odbranio zicer.

Bez golova se otišlo na odmor, a na otvaranju drugog dijela šok za domaće.

Kylian Mbappe 7 Paris Saint-Germain im Zweikampf, Aktion, mit Marcel Sabitzer 20 Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain vs. Borussia Dortmund, Fussball, Champions League, Halbfinale, 07.05.2024 Paris Nordrhein-Westfalen Frankreich *** Kylian Mbappe 7 Paris Saint Germain in duel, action, with Marcel Sabitzer 20 Borussia Dortmund , Paris Saint Germain vs Borussia Dortmund, Football, Champions League, Semi-final, 07 05 2024 Paris Nordrhein Westfalen France Copyright: xkolbert-press/MarcxNiemeyerx Photo: IMAGO/kolbert-press/Marc Niemeyer/IMAGOSPORT

Igrala se 50.minuta kada je nakon kornera Hummels bio najvši i glavom pogodio mrežu parižana za 1:0. Gol pogledajte OVDJE.

U 61. minuti silovi šut Mendesa, ali stativa spašava goste. U 77. minuti Hummels je opet nakon kornera iz gužve glavom pogodio mrežu Parižana, ali bio je ofsajd.

U 86. minuti Mbappe je pogodio prečku gola Borussije, a dvije minute kasnije isto je uradio i Vitinha nakon šuta sa 20 metara. Rezultat se do kraja nije mijenjao i uslijedilo je veliko slavlje gostiju.

U drugom polufinalu sutra se u Madridu sastaju Real i Bayern. Prva utakmica je završila 2:2.

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Beraldo, Nuno Mendes; Vitinha, Ruiz, Zaire-Emery; Dembele, Mbappe, Ramos

BORUSSIA: Kobel, Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen, Sabitzer, Can, Sancho, Brandt, Adeyemi, Fullkrug

The post BORUSSIA DORTMUND ŠOKIRALA PARIŽANE: MILIONERI U FINALU LIGE ŠAMPIONA first appeared on Hayat.ba.

Izvor: hayat.ba