Bayern razbio Augsburg, Gvardiol strijelac za Leipzig

BAYERN je u 24. kolu Bundeslige pobijedio Augsburg 5:3 i do derbija Schalkea i Borussije pobjegao momčadi iz Dortmunda na tri boda prednosti. Gosti su poveli već u 3. minuti golom Berishe, da bi Bayern do poluvremena zabio četiri komada i potpuno okrenuo utakmicu.

U 15. minuti je krasnim udarcem izjednačio Joao Cancelo, a samo četiri minute kasnije Pavard je okrenuo na 2:1. Francuz je u 35. minuti akrobatskim poluškaricama povisio na 3:1, a ako je do tad i bilo pitanja pobjednika, riješio ga je Leroy Sane u 45. minuti.

Gosti su na poluvremenu promijenili čak četiri igrača, među kojima je bio i Dion Drena Beljo, i u 60. su smanjili golom Berishe iz penala, ali u 74. minuti Alphonso Davies je na asistenciju Cancela postavio 5:2. Konačnih 5:3 je u sudačkoj nadoknadi postavio Cardona. Bayern je tako došao do pete uzastopne prvenstvene pobjede.

Gvardiol strijelac za Leipzig

Na ostalim susretima subotnjeg programa Eintracht i Stuttgart odigrali su 1:1. Rode je doveo domaćine u vodstvo u 55., a izjednačio je Silas u 75. minuti. Kristijan Jakić je za domaćine u igru ušao u 71. minuti, a Borna Sosa je za momčad Stuttgarta odradio svih 90 minuta.Istim rezultatom završio je i susret Herthe i Mainza, u kojem je Hertha povela u 18. minuti golom Ngankama iz penala, a bod Mainzu osigurao je Ajorque golom u 57. minuti. Leipzig je pregazio Borussiju Mönchengladbach 3:0. Gosti su u 53. promašili penal i onda su do kraja susreta primili tri gola.

Izjednačio je Werner u 57. minuti, na 2:0 povisio je Forsberg u 71., a konačnih 3:0 postavio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, koji je zabio glavom nakon ubačaja Poulsena iz kornera. Leipzig je ovom pobjedom skočio na treće mjesto, ali ima utakmicu više od Uniona i Freiburga.

Objava Bayern razbio Augsburg, Gvardiol strijelac za Leipzig pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba