BARCELONA U ČETVRTFINALU LIGE ŠAMPIONA, PRODUŽECI U LONDONU

Barcelona je na Olimpijskom stadionu, jer se Camp Nou renovira, ugostila Napoli nakon što je prvi susret završio 1:1.

Na kraju je Barca slavila rezultatom 3:1 i plasirala se u četvrtfinale Lige šamiona.

Katalonci su poveli u 15. minuti golo Fermina Lopeza, koji je iskoristio povratnu loptu te mirno pogodio u ugao Napolijevog gola. Pogodak pogledajte OVDJE.

Samo dvije minute poslije novi pogodak Barcelone. Raphinha je pogodio stativu, nakon čega se lopta odbila u noge Cancela. Portugalski bočni igrač bez problema ju je pospremio u nebranjenu mrežu. Pogodak pogledajte OVDJE.

barcelona u četvrtfinalu lige šampiona, produžeci u londonu

Napoli se vraća u 30. minuti. Strijelac je bio Rrahmani koji se ubacio u prazan prostor usred Barcelonine odbrane, gdje je dobio loptu od Politana te je zakucao u mrežu za 2:1. Pogodak pogledajte OVDJE.

Dvije minute poslije Ter Stegena spašava domaće. Sjajno je reagirao nakon udarca glavom te je iščupao loptu koja je išla pod prečku.

Lewandowski je u 83. minuti pogodio za vodstvo Barcelone 3:1. Gundogan i Roberto su odigrali sjajnu akciju, a poljski napadač je imao lagan zadatak gurnuti loptu u gol. To je bio i konačan rezultat susreta i Barca je prošla u četvrtfinale Lige prvaka. Pogodak pogledajte OVDJE.

Sastavi:

Barcelona: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo – Fermin, Christensen, Gundogan – Yamal, Lewandowski, Raphinha

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui – Anguissa, Lobotka, Traore – Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

U drugom meču Arsenal je na stadionu Emirates dočekao Porto, koji je u prvom susretu na svom terenu slavio 1:0.

Arsenal je pogotkom Trossarda poveo u 41. minuti. Odegaard je sjajno podvalio loptu za belgijskog napadača, koji ju je poslao u suprotni ugao gola Porta. Tim rezultatom završio je regularni dio susreta. Tako da će se igrati produžeci u Londonu.

Sastavi

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Jorginho – Saka, Havertz, Trossard

Porto: Costao – Joao Mario, Pepe, Otavio, Wendell – Gonzalez, Varela – Conceicao, Pepe, Galeno – Evanilson