back to top

Azot zaustavio Famos Hrasnica

Drugi upravo čitaju

U okviru 12. kola druge lige FBiH u Hrasnici je odigran meč između drugoplasiranog Famos Hrasnica i ekipe Azota iz Vitkovića koji se nalazi u donjem dijelu tabele.

Iako su nogometni stručnjaci fiksirali čistog keca i ubjedljiv trijumf „motorista“ iz Hrasnice, tako nisu razmišljali u ekipi Bosanskog „Hoffenheima“
sa Drine.

Famos Hrasnica koji još nije pretrpio poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva, poslije neriješenog rezultata (4:4,op.a.) u prošlom kolu protiv Rudara u gostima, pun optimizma čekao je ovaj meč i svi igrači: Kreho, Nezić, Smajović, Paro, Džudžević, Torlak, Divjan…najavljivali su novi trijumf i nova tri boda.

Pak, s druge strane tim iz Vitkovića (Kostić, Mašić, Ajanović, Muđelet, Duhović…) je nakon sjajne igre i visoke pobjede nad Natronom (3:0 op.a.) u prošlom kolu kući, put Hrasnice krenuo je sa željom da ostane neporažen.

U veoma teškim uvjetima, hladno vrijeme, teren klizav i neravan, viđena je prava
prvenstvena utakmica puna borbenosti i požrtvovanja sa obje strane. I jedan i drugi rival pokušali su doći do pogotka, ali nije bilo realizacije i završnog udarca i završeno je bez golova i pobjednika 0:0.

Naravno,ovaj ishod više je odgovarao gostima koji su osvajanje velikog boda podno Igmana proslavili velikim slavljem i radošću. Štoper Azota, stameni Muhamed Duhović o ovom meču i bitnom bodu za njegov tim rekao nam je sljedeće:

“Iako su nas prije meča gotovo svi bili prežalili, a neki predviđali i priželjkivali čak i katastrofu, na terenu je to bilo sasvim druga priča. U meč smo ušli hrabro, odlučno, sa puno samopuzdanja, borbenosti, požrtvovanja i na kraju završili neriješeno. Cijeli tim pokazao je karakter, demonstrirali smo na najbolji način kako se igra i „gine“ za dres i grb kluba. Nastavili smo naš sjajan niz odličnih igara-četiri pobjede i dva remija u posljednjih šest mečeva”, kazao te nastavio:

“Ovaj bod ima ogromnu važnost u našoj želji da što prije pređemo u gornji dio tabele i biće nam veliki stimulans za sve naredne mečeve u finišu prvenstva. U sljedećem kolu igramo protiv Koline i sigurno da će to biti meč koji će donijeti izuzetnu, borbenu i neizvjesnu igru, jer je vrlo bitan za oba tima.”

FK Famos Hrasnica – NK Azot Vitkovići 0:0

Čitajte BH Fudbal za više informacija iz bosanskohercegovačkog nogometa.

Rešad Mamela

Možda te zanima