ŽELJEZNIČAR BOLJI OD ŠIROKOG, KRPIĆ JUNAK PLAVIH

Na kraju je bilo 2:1 za domaće.

U 18. minuti Ćavar je dobro šutirao, ali golman domaćih Muftić je siguran. Prva velika šansa na utakmici u 29. minuti. Ćavar je u 29. minuti šutirao iz slobodnjaka, golman Željezničara je odbranio, a na odbijanac natrčao Musa s pet metara šutirao, ali opet je Muftić odbranio.

Uslijedio je pritisak Željezničara. To se isplatilo u 39. minuti. Amoah je sjajno uposlio Štilića koji izlazi sam pred Tomića i bez problema pogađa za 1:0.

U 44. minuti dvije velike prilike za domaće. Cocalić je glavom pogodio prečku, a nakon toga i Amoah šutira pored gola.

Na poluvremenu je kod gostiju ušao Chinedu umjesto Tomića što se gostima brzo isplatilo. U 55. minuti Chinedu je sjajno uposlio Kpana koji vara Galića i pogađa za 1:1.

Dvije minuta kasnije Štilić šutira opasno, ali golman Tomić to nekako brani. U 58. minuti nova velika šansa za domaće. Nakon kornera Cocalić šutira ali lopta pogađa jednog gostujućeg igrača na gol-liniji.

U 74. minuti fantastična prilika za domaće. Amoah je uposlio Drlju koji dobro šutira sa nekih 12 metara, ali prečka je saveznik gostiju.

Široki je u 81. minuti zaprijetio iz kontre. Capan se namjestio na lijevu nogu, ali ga je izblokirao Kosorić.

U 87. minuti diskutabilna situacija. Zatresla se mreža gostiju, ali ofsajd je dosuđen Krpiću.

I kada se mislilo da će ostati neriješeno domaći postižu gol. Krpić trese mrežu gostiju u sudijskoj nadoknadi za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Drljo je centrirao, Drina vratio glavom, a onda Krpić pogađa.

Sastavi:

FK Željezničar: Muftić, Cocalić, Krpić, Štilić, Biber, Drina, Alysson, Galić, Amoah, Jašarević, Ćosić.

NK Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Kpan, Lukić, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak, Tomić