Sjajan meč u Mostaru pripao prvaku Srbije

Futsaleri Loznice Grada savladali su Mostar SG u prvom kolu turnira glavne runde Lige prvaka u futsalu sa 2:1.

Sjajnu utakmicu gledali smo u Mostaru između prvaka Bosne i Hercegovine i prvaka Srbije, a na kraju za gol su spretniji gostujući futsaleri koji su slavili veoma važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto, jedino koje vodi dalje iz ove grupe.

Ekipa iz Loznice dolazi do prednosti u devetoj minuti susreta kada Miloš Stojković pogađa za vodstvo svoje ekipe. Imala je Loznica svoje šanse, posebno su se isticale prilike u kojima se nalazio Rosić, ali reprezentativca Srbije danas nije htio gol. Imao je i Mostar SG svoje šanse, međutim mrežu Jakova Vulića u prvih dvadeset minuta nisu uspjeli zatresti.

U drugo poluvrijeme mnogo bolje ulazi domaća ekipa i nakon što je Nermin Kahvedžić ukrao loptu i asistirao za Bilala Jelića koji rutinski pogađa, Mostarci dolaze do izjednačenja, 1:1. Imali su još nekoliko odličnih prilika, ali Jakov Vulić je večeras izvrsno branio.

Iako u drugom poluvremenu nisu stvarali previše prilika pred domaćim golom, Lozničani dolaze do nove prednosti u 31. minutu. Bio je to aut sa desne strane, olako je odbrana Mostaraca pustila Dudua, koji ulazi na prvu stativu i zakucava loptu iza leđa nemoćnog Ahmadpoura.

Pokušavali su Mostarci da se vrate u meč, dali su sve od sebe, imali čak i kazneni udarac sa mjesta gdje je napravljen, tik nešto iza šest metara, ali šut Slobodana Rajčevića zaustavlja Nikolić, koji je ušao samo za tu priliku u igru i spasio svoju ekipu.

Na kraju, Loznica uspjeva da sačuva prednost i proslavi pobjedu 2:1.

LOZNICA – GRAD – FC MOSTAR SG 2:1 (1:0)
USRC “Midhat Hujdur – Hujka”, Mostar
Gledalaca: 500
Sudije: Victor Chalx (Francuska) i Jan Kresta (Češka)
Strijelci: 1:0 Stojković 9, 1:1 Jelić 22, 2:1 Dudu 31
Žuti kartoni: Kocić, Dudu, De Souza (Loznica), Aladžić (Mostar SG)

LOZNICA: Vulić, Kocić, Stojković, Dudu, De Souza, Nikolić, Perić, Ristanović, Rakić, Milosavljević, Avramović, Rosić  Trener: Borko Surudžić

MOSTAR SG: Ahmadpour, Kahvedžić, Aladžić, Jelić, Rajčević, Jašarević, Kalajdžić, Džemić, Gosto, Khodaei, Suton, Šešelj, Subašić, Čorhodžić  Trener: Mirsad Fazlinović

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba