back to top

SARAJEVO NAKON PREOKRETA STIGLO DO POBJEDE U PRVOM PRIPREMNOM MEČU U ANTALIJI

Drugi upravo čitaju

Bordo tim je gubio na poluvremenu 1:0 nakon što je primio pogodak u 25. minuti. U finišu prvog dijela Dal Varešanović je promašio penal koji je skrivljen nad Brazilcem Renanom Oliveirom.

Ipak u nastavku je Sarajevo bolje izgledalo. U finišu su rezervisti Avramovski, Salčin i Kyeremeh serijom sjajnih poteza kreirali preokret Bordo tima.

Prvo je Avramovski u 77. minuti sjajno probio po desnoj strani i dodao na vrh šesnaesterca, odakle Tarik Ramić prelijepim udarcem matira golmana ukrajinske ekipe. Već u narednoj minuti, sjajnu loptu za Kyeremeha podvaljuje Salčin, ali ovaj promašuje zicer.

Potom je Trako postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda, a bio je to drugi gol Sarajeva koji je poništen na ovom meču. Ipak, u 82. minuti Kyeremeh maestralno pogađa nakon ubačaja sa lijeve strane za zaslužen preokret Sarajeva. Do kraja meča, promjena nije bilo, pa je Sarajevo zasluženo pobijedilo.

sarajevo nakon preokreta stiglo do pobjede u prvom pripremnom meču u antaliji

Za Sarajevo su u prvom dijelu igrali: Šahinović, Vršajević, Radović, Martinović, Čelik, Čirjak, Mustafić, Varešanović, Guliashvili, Džafić i Oliveira.

U nastavku su još igrali Dizdarević, Musa, Trako, Tomašević, Salčin, T. Ramić, Nurković, Avramovski, Ikić, Kyeremeh i Čataković.

Nakon utakmice pomoćni trener Sarajeva Senad Repuh kazao je da je zadovoljan viđenim.

• S obzirom na to da je pred nama bio jedan izuzetno kvalitetan protivnik koji dolazi iz lige koja svake godine daje učesnike Lige prvaka i Evropske lige, a da mi prvi put igramo sa ovim sastavom, mislim da moramo biti zadovoljni prikazanim, željom za dokazivanjem prije svega – rekao je Repuh i dodao:
  • Druga stvar koja je važna jeste što smo pokazali karakter nakon dugo vremena te da se nakon minusa možemo vratiti. Idemo dalje, pred nama je period uigravanja i ide to sve jako dobro, nadam se dobrim rezultatima ubuduće i povratku Sarajeva tamo gdje pripada, a to je u sami vrh, naravno.

Izvor: hayat.ba