PSG REMIZIRAO S BENFICOM, BORUSSIA UVJERLJIVA PROTIV SEVILLE

Luka Modrić nije ulazio u igru, što znači da ga Carlo Ancelotti i dalje odmara nakon blaže povrede koju je hrvatski kapiten zadobio igrajući u Ligi nacija. Kraljevski klub danas je slavio na brazilski pogon. Junak prošlosezonskog polufinala protiv Manchester Cityja, 21-godišnji Rodrygo, zabio je za vodstvo u 13. minuti, a u 28. je asistirao godinu dana starijem sunarodnjaku Viniciusu.

Odlični City i Borussia

Pogodak Oleksandra Zubkova u 39. minuti samo je ublažio Šahtarov poraz. U Grupi G Manchester City je s 5:0 deklasirao Kobenhavn i također ostao stopostotan. Erling Haaland zabio je nova dva gola i sada je na cifri od 19 u 12 nastupa ove sezone, te 28 u 22 nastupa u Ligi prvaka.

Briljari su i njegovi donedavni suigrači. Borussija Dortmund je na gostovanju s 1:4 pobijedila Sevillu, koju će uskoro od Julena Lepeteguija preuzeti Jorge Sampaoli. Jude Bellingham je asistirao Raphaelu Guerreiru za vodstvo, a potom i sam zabio drugo kolo u nizu. Do kraja utakmice za Borussiju su pogađali Karim Adeyemi i Julian Brandt, dok je Youssef En-Nesyri samo ublažio poraz domaćina.

Benfica uzela bod PSG-u

U skupin H, Benfica i PSG i dalje vode borbu za vrh. Ta dva kluba u Lisabonu su u svom prvom ovosezonskom međusobnom dvoboju remizirali rezultatom 1:1. Lionel Messi zabio je prekrasan gol za vodstvo u 22. minuti na asistenciju Neymara i postao prvi igrač u Ligi prvaka koji je ikad zabio protiv 40 različitih protivnika.

Međutim, Argentinčeva mjastorija nije bila dovoljna za tri boda, jer je Danilo Pereira autogolom donio bod Portugalcima. Juventus je nakon poraza od PSG-a i Benfice napokon slavio. Maccabi Haifa je u Torinu poražena s 3:1 uz dva gola Adriena Rabiota i jedan Dušana Vlahovića. Poraz Izraelaca ublažio je Dean David.