Moćni Zrinjski razbio slabašno Sarajevo

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su kao gosti ekipu Sarajeva u Mostaru rezultatom 2:0 u okviru 20. kola m.tel Premijer lige i napravili su još jedan važan korak ka odbrani titule. Klub s Koševa je pak priredio novo razočarenje svojim navijačima i za plasman u Evropu potrebno im je pravo čudo.

Sarajevo je trebalo biti domaćin na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, no rekonstrukcija travnjaka koševskog stadiona još nije završena, te će Bordo tim još neko vrijeme morati igrati domaće utakmice u drugim gradovima, te je za ovu priliku izabralo stadion Veleža u Mostaru.Utakmica se igrala bez prisustva publike zbog sigurnosnih razloga, a jak vjetar i kiša pravili su dosta problema akterima ovog susreta.

Sa sedam novih igrača u sastavu i novim (starim) trenerom Mirzom Varešanovićem, očekivalo se više od Bordo tima koji je nastavio s blijedim igrama iz jesenjeg dijela sezone.

Prvo poluvrijeme ponudilo je veoma slab nogomet, Sarajevo je nešto više loptu imalo u posjedu, ali bez ijedne ozbiljnije akcije. S druge strane, Zrinjski je djelovao zrelije, iako su i oni teško kreirali šanse.

Ipak, u 33. minuti Zrinjski je poveo. Bilbija je odigrao pas za Tičinovića koji se namjestio na udarac iskosa s desne strane i s nekih 18 metara pogodio je suprotne rašlje za vodstvo Plemića 1:0.Sarajevo je u nastavak ušlo nešto odlučnije, ali i dalje bez prave ideje u igri.

Ziljkić je šutirao direktno iz kornera u 53. minuti, a Marić je fenomenalno odbranio i izbacio loptu ispod same prečke. Nakon novog kornera pokušao je i Šerbečić, ali glavom je poslao loptu pored gola.

Zrinjski je pitanje pobjednika mogao riješiti u 69. minuti kada je Bilbija proigrao usamljenog Ćužea koji je bio na desetak metara iskosa, ali je šutirao visoko preko gola.

Ipak, samo četiri minute kasnije sve je bilo gotovo kada je Bilbija udvostručio prednost Mostaraca. Šahinovića je lopta preletjela nakon centaršuta s lijeve strane, a Bilbija se samo naklonio i glavom pogodio za konačnih 2:0.

Sarajevo će u narednom kolu gostovati Širokom Brijegu, dok Zrinjski dočekuje Posušje.