back to top

Kadeti Željezničara i Sarajeva slavili u Mostaru i Banjaluci pobjede u derbijima

Drugi upravo čitaju

Danas su u sklopu 13. kola odigrane četiri utakmice Premijer omladinske lige BiH za kadete, a ovo kolo donijelo je tri vrlo uzbudljive utakmice ekipa koje tradicionalno spadaju u sam vrh tabele.

U najneizvjesnijoj su u Širokom Brijegu bodove podijelili domaćin i Sloboda, a meč je okončan rezultatom 3:3. Gosti su do 25. minute vodili sa 2:0 pogocima Haruna Dudića i Ajdina Beganovića, a Marko Brekalo je u 30. minuti smanjio na 2:1. Kada je Harun Dudić postigao treći gol svog tima u 58. minuti, činilo se da bi Sloboda mogla doći do pobjede, no u 68. minuti Ajdin Beganović postiže autogol, a onda u 89. minuti poravnanje svom timu donosi Ivan Krajina, koji pogađa za konačnih 3:3.

Željezničar je lider na tabeli a impresivnu rezultatsku seriju nastavio je u gostima kod Zrinjskog gdje je slavio sa 3:1. Dženan Šabić je goste doveo u vodstvo u 19. minuti, Zlatan Zeničanin je u 26. minuti pogodio za 2:0, a potom Šabić u 45. minuti pogađa za velikih 3:0 i, bilo je već tada jasno, siguran trijumf gostiju. Zrinjski je do kraja uspio postići počasni gol preko Rine Ivankovića u 77. minuti.

Sarajevo je u gostima kod Borca slavilo sa 3:2, u utakmici koja je donijela fenomenalan preokret Bordo tima. Vuk Ćorić u trećoj i Dušan Petrović u 23. minuti donijeli su domaćima vodstvo, da bi Anel Hodžić golom u 30. minuti vratio Sarajevo u igru. Poravnanje Bordo timu donosi autogol Jusufa Terzića u 64. minuti, da bi pobjedu svojoj ekipi donio Samir Halilagić golom u 68. minuti.

Svoj meč danas su odigrali i Sloga Doboj i Leotar, a domaća ekipa slavila je sa 4:2. Siniša Ristić, Ognjen Šešlak i Đorđe Nikić su u periodu od 19. do 26. minute donijeli Slogi sigurnih 3:0, a Matija Glogovac u 65. i Mijat Suvajac u 75. minuti vraćaju goste u igru. Ipak, konačnih 4:2 postavlja Marko Kaurinović pogotkom u 90. minuti.

Tabelu Premijer lige BiH pogledajte OVDJE.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba