Inter pobjednik Superkupa, Džeko strijelac

Nogometaši Intera osvojili su Superkup Italije nakon što su večeras na stadionu Kralja Fahda u Saudijskoj Arabiji razbili ekipu Milana rezultatom 3:0.

Od početka utakmice Nerroazzuri su izgledali bolje na terenu, a već u desetoj minuti su došli u vodstvo. Bila je to duga akcija Intera, a u njenoj završnici uključio se i kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

Naš napadač je uposlio Barellu na desnoj strani, uslijedio je povratni pas u šesnaesterac Milana, a na loptu nalijeće Dimarco i zakucava loptu u gol.

Sredinom prvog poluvremena Inter je udvostručio vodstvo, a u strijelce se upisao Džeko. Bastoni je izveo slobodni udarac sa svoje polovine i gurnuo loptu u polje. Džeko je to osjetio, uspio ukrotiti loptu, potom majstorski prevario čuvara i savladao golmana za velikih 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.Milan je u drugom poluvremenu očekivano krenuo znatno ofanzivnije. Imali su inicijativu, posjed lopte i nekoliko stvorenih prilika, ali do gola jednostavno nisu mogli.

Kazna je uslijedila u 77. minuti kada je Skriniar proslijedio jednu loptu do Martineza, a Argentinac je potom poslao u mrežu Milana za potpuni potop Rossonera. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.Džeko je igrao do 71. minute kada je umjesto njega na teren ušao Correa. Večerašnji pogodak bio mu je 14. u sezoni u kojoj je zabilježio ukupno 32 nastupa u svim takmičenjima. Tome je dodao i sedam asistencija. Inače, Džeko (36) je večeras postao i najstariji igrač koji se upisao u strijelce na utakmicama Superkupa Italije. Ujedno je došao do trećeg trofeja u Italiji nakon što je prošle godine s Interom osvojio Kup i Superkup Italije.

Inter je večeras osvojio ukupno sedmi Superkup Italije te se tako izjednačio upravo s Milanom na drugom mjestu. Najuspješniji je Juventus s devet osvojenih Superkupova Italije.

Rezultat i strijelci:

Milan – Inter 0:3 (Dimarco 10′, Džeko 21′, Martinez 77′)

Objava Inter pobjednik Superkupa, Džeko strijelac pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba