back to top

(FOTO) Uspješan debi Emira Obuće: Minimalac Sarajeva na gostovanju kod Posušja

Drugi upravo čitaju

Fudbaleri Sarajeva su 15. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Posušje u gostima rezultatom 1:0 i tako slavili pobjedu na debiju novog trenera Emira Obuće koji je na klupi Bordo tima zamijenio Feđu Dudića.

U četvrtoj minuti je zaprijetio domaći sastav. Lučić je izveo aut, lopta je došla do Bobana čiji udarac lagano hvata golman gostiju Šahinović, a pet minuta kasnije isti igrač šutira, ali lopta na putu ka golu pogađa jednog igrača Posušja i završava pored gola Šahinovića. U 11. minuti susreta pokušao je Brković glavom ugroziti Šahinovića, no šutirao je pored gola.

Isti igrač je minutu kasnije ponovo šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Sarajevo je prvi put zaprijetilo u 20. minuti susreta kada je Dal Varešanović šutirao iz dobre situacije, ali nažalost navijača gostiju, pored gola. Igrala se 28. minuta kada je Hanuljak probio po desnoj strani, ubacio u sredinu za Bobana koji je izblokiran od strane Drobarova, a na odbijenu loptu je natrčao Jović čiji je udarac fantastično zaustavio Šahinović.

Domaći su u 31. minuti susreta ostali sa igračem manje budući da je direktan crveni karton zaradio Ivor Krešić zbog prekršaja na Dalu Varešanoviću koji je bio u izglednoj situaciji za postizanje pogotka. Upravo iz tog slobodnjaka je šutirao Hamza Čataković, a na odbijenu loptu natrčao Daniel Avramovski i vratio loptu u sredinu, ali promjene rezultata nije bilo.

U 44. minuti je Sarajevo ozbiljno zaprijetilo. Ubacio je Džafić sa lijeve strane, a na drugoj stativi je loptu sačekao Ivan Ikić, no njegov udarac iz dobre pozicije nije ugrozio Kukića što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu utakmice. Sarajevo je brojčanu prednost iskoristilo već na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti susreta kada je mrežu Kukića pogodio Čataković i doveo goste u prednost.

Zaprijetilo je Posušje u 61. minuti preko Hanuljka koji je šutirao sa nekih 25 metara, ali pored gola, a minutu kasnije pokušao je i Boban, no Šahinović je dobro intervenisao. U 70. minuti Hamza Čataković je izašao sam Luku Kukića, ali je njegov udarac završio pored gola Posušja da bi potom zaprijetili domaći i to preko Slobodana Milanovića, no čuvar mreže gostiju je zaustavio njegov udarac.

Mogli su domaći do poravnanja rezultata u 77. minuti susreta. Slobodan Milanović je ubacio sa lijeve strane, a Luka Begić iz idealne situacije šutira glavom zamalo pored gola, a četiri minute kasnije zaprijetilo je ponovo Sarajevo i to preko Ivana Ikića čiji udarac odlazi pored gola. U 87. minuti je ponovo pokušao Luka Begić, no njegov udarac je ponovo bio neprecizan, te je ostalo 1:0.

Potom je Sarajevo imalo dvije ozbiljne prilike koje nije realizovalo. Prvo je u 88. minuti susreta Abubakar izašao sam na Kukića koji je zaustavio njegov udarac da bi na odbijenu loptu natrčao Tomašević koji je šutirao pored gola. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Sarajevo slavilo vrijednu pobjedu u gostima, te sada ima 22 boda iz 15 odigranih utakmica dok je Posušje deseto sa 15 bodova iz isto toliko odigranih susreta.

Stadion: Mokri Dolac. Gledatelja: 2.000. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Vukoja, Hanuljak, Krišto (Posušje), Ikić (Sarajevo). Crveni karton: Krešić (Posušje). Strijelac: 0:1 – Čataković (49).

Posušje: Kukić, Brković, Krišto, Hanuljak, Z. Begić, Jović (58. Milanović), Roca, Lučić (78. Dadić), Krešić, Vukoja (35. Šilić (58. L. Begić)), Boban. Trener: Goran Granić.

Sarajevo: Sarajevo: Šahinović; Mulalić, Trako, Drobarov, Tomašević; Đokanović, Avramovski (74. T. Ramić), Ikić (82. Abubakar), Varešanović (74. Salčin), Džafić (63. Mustafić); Čataković (82. Mulahusejnović). Trener: Emir Obuća.

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba