back to top

COMAN PRESUDIO PARIŽANIMA, TOTTENHAM NEMOĆAN NA SAN SIRU

Drugi upravo čitaju

Osminu finala najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja spektakularnim duelom otvorili su Paris Saint-Germain i Bayern München. Iako je Bayern u grupnoj fazi imao sve pobjede, žrijeb ga nije pomazio te se suočiti s Parižanima, koji su u grupi završili iza Benfice.

Bayern je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali nije bilo pravih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

Bavarci su poveli u 53. minuti pogotkom Kingsleya Comana. Davies je ubacio s lijeve strane, a Coman je na drugoj stativi ostao sam te je udarcem isprve savladao Donnarummu. Mogao je golman PSG-a možda i bolje reagirati, bacio se, ali lopta je prošla ispod njega. Coman je bivši igrač PSG-a pa nije slavio gol.

PSG je u nastavku pokušao stići do izjednačenja, ali je dvije velike prilike propustio Bayern.

Prvo je u 63. minuti Musiala je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za Choupo-Motinga, čiji je udarac Donnarumma uz pomoć stative odbio u korner.

Minuti kasnije Pavard je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, dobro je to obranio Donnarumma.

Domaći su u 75. minuti promašili veliku šansu. Mbappe je pobjegao po lijevoj strani te je u punom trku pokušao svladati Sommera, koji je na vrijeme izašao s gola i skratiougao. Lopta se odbila do Neymara koji je pucao u blok, a zatim Mbappe gura loptu u mrežu, ali iz očitog ofsajda.

Kylian Mbappe je u 83. minuti zabio za 1:1, no vrlo brzo intervenirao je VAR i poništio pogodak zbog ofsajda Nuna Mendesa, koji je bio asistent. Na kraju je ostalo 1:0 za Bayern.

coman presudio parižanima, tottenham nemoćan na san siru

U drugom meču, aktuelni prvak Italije je na San Siru dočekao Tottenham u dvoboju talijanskih trenera Stefana Piolija i Antonija Contea. Na kraju su uspješiniji bili domaćini.

Milan je poveo iz prvog opasnog napada. Zabio je Brahim Diaz iz odbijanca nakon što je Forster obranio udarac Thea Hernandeza. A to je bio i konačan rezultat utakmice iako su obje ekipe propustile nekoliko dobrih šansi.

Izvor: hayat.ba