Belgija jedva do tri boda

Nogometaši Belgije pobijedili su Kanadu u meču 1. kola grupe F na Svjetskom prvenstvu u Kataru rezultatom 1:0 i tako na najbolji mogući način iskoristili remi između Hrvatske i Maroka (0:0).

Kanada je vrlo hrabro ušla u ovaj meč i tokom svih 90 minuta bili su vrlo opasni, a nijednog trenutka se nisu uplašili, na papiru velikog favorita, te su se pokazali kao vrlo odlična selekcija.

Već u osmoj minuti imali su šansu da iz penala dođu u vodstvo, ali Davies nije uspio savladati Courtoisa, koji je još jednom pokazao zbog čega je najbolji golman svijeta i odlično je pročitao namjeru igrača Bayerna i zaustavio mu udarac.

Ubrzo nakon toga, viđena je jedna potpuno nevjerovatna situacija. Naime, u 14. minuti pomoćni sudija iz Mozambika Arsénio Maringule svirao je nedozvoljenu poziciju za Kanadu, iako je loptu do igrača ove selekcije dodao Belgijanac Eden Hazard.

Da stvar bude gora, nakon toga je načinjen očigledan prekršaj i trebao se svirati novi penal za Kanađene, samo dvije minute nakon što su promašili prvi, no iz VAR sobe se nisu oglasili.Novu veliku šansu za Kanadu imao je Holiett u 16. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Prvu šansu za Belgiju imao je Batshuayi u 23. minuti, no njegov udarac je blokiran, a kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez pogodaka, Belgijanci su stigli do, realno govoreći, nezasluženog vodstva.

Michy Batshuayi je pogodio u 42. minuti, a asistenciju je upisao Alderweireld.Na početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, Kanada je imala novu veliku šansu. Eustaquio je probacio De Bruyneu loptu kroz noge i onda savršeno centrirao, a David šutira glavom tik pored stative gola Belgije.

Opet su prijetili u 81. minuti, ali pokušaj Larina glavom je odbranio Courtois, nakon čega više nije bilo pravih šansi pred golom Belgijanaca i susret je završen rezultatom 1:0.

Na kraju je Kanada, iako je bila znatno bolji tim, doživjela poraz od Belgije, a u ovoj grupi još igraju Hrvatska i Maroko. Njihov susret koji se igrao od 11 sati je završen bez pogodaka.