Splitsko-dalmatinska županija, nogometni savez

    438

    osn. 7. III. 1920. u Splitu, sjedište: Obala hrvatskoga narodnog preporoda 5/II.

    Broj klubova:
    veliki nogomet

    50
    mali nogomet

    11
    ženski nogomet

    2

    Broj registriranih igrača na dan 31. XII. 2003. godine:
    veliki nogomet

    7530
    mali nogomet

    387
    ženski nogomet

    78
    veterani (igrači stariji od 35 godina)

    198

    Broj aktivnih članova:
    treneri

    140
    suci

    125
    sudački instruktori

    44
    delegati

    62

    Natjecanja:
    a) prvenstvo
    I. HNL, seniori

    1 klub
    II. HNL jug–zapad, seniori

    3 kluba
    III. HNL jug, seniori

    8 klubova
    I. županijska liga, seniori

    14 klubova
    II. županijska liga, seniori

    6 klubova
    III. županijska liga, prvenstvo Hvara, seniori

    13 klubova
    I. hrvatska liga, juniori

    1 klub
    I. hrvatska liga, kadeti

    1 klub
    II. hrvatska liga – jug, juniori

    12 klubova
    II. hrvatska liga – jug, kadeti

    13 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa A – juniori

    11 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa B – juniori

    6 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a – kadeti

    13 klubova
    Liga klubova I., II. i III. HNL-a grupa A – pioniri

    15 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa B – pioniri

    11 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa C – pioniri

    11 klubova
    Liga klubova I., II. i III. HNL-a grupa A – mlađi pioniri

    15 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa B – mlađi pioniri

    9 klubova
    Liga klubova I. i II. ŽNL-a grupa C – mlađi pioniri

    10 klubova
    Liga pionira početnika – U-11

    16 klubova
    I. hrv. ženska nogometna liga

    1 klub
    II. hrvatska ženska nogometna liga

    1 klub
    I. hrv. malonogometna liga

    3 kluba
    II. hrv. malonogometna liga – jug

    7 klubova

    b) kup
    seniori

    34 kluba
    juniori

    35 klubova
    kadeti

    24 kluba

    c) turniri
    Turnir »Ante Bruno Bušić« (Vinjani Donji), seniori

    4 kluba
    Turnir »Zdravko Uvodić« (Klis), seniori

    4 kluba
    Turnir »Marijan Šuto Mrma« (Zmijavci),seniori

    4 kluba
    Turnir »Luka Erceg i Ivan Kamber« (Otok), seniori

    4 kluba
    Turnir Mali Otok (Otok), pioniri prednatjecatelji

    8 klubova
    Turnir »Športom protiv droge« (Glavice), pioniri

    8 klubova
    Turnir »Kaštelanska rivijera« (Kaštel Stari), seniori

    4 kluba
    Turnir »Slaven Jurić« (Vranjic), seniori

    4 kluba
    Turnir »Ante Tonči Boban« (Solin), pioniri

    16 klubova
    Turnir »Medić-Kovačević« (Makarska), pioniri

    8 klubova

    Klubovi članovi u sezoni 2003–04.
    Naziv kluba

    Godina osnutka

    Igralište
    Croatia, Zmijavci

    1974.

    gl.
    Dalmatinac, Split

    1928.

    gl.
    Dalmatinac, Jelsa

    2003.

    Dugopolje

    1952.

    gl.
    Glavice, Glavice

    1946.

    gl. + pom.
    GOŠK – Adriachem, Kaštel Gomilica

    1924.

    gl.
    Hajduk, Split

    1911.

    gl. + 2 pom.
    Hrvace

    1997.

    gl.
    Hvar

    1939.

    gl.
    Imotski

    1991.

    gl.
    Jadran, Kaštel Sućurac

    1922.

    gl.
    Jadran, Stari Grad

    1936.

    gl.
    Jadran, Supetar

    1925.

    gl.
    Jadran, Tučepi

    1967.

    gl.
    Jelsa

    1921.

    gl.
    Junak, Sinj

    1922.

    gl.
    Južnjak, Sv. Nedjelja

    1996.

    Kamen, Ivanbegovina

    1977.

    gl.
    Krilnik, Split

    1999.

    gl.
    Klis

    2003.

    Levanda, Velo Grablje

    1971.

    Mladost, Proložac

    1948.

    gl.
    Mladost, Sućuraj

    1948.

    gl.
    Mosor, Žrnovnica

    1929.

    gl. + pom.
    Mračaj, Runović

    1964.

    gl.
    Nada, Split

    1933.

    Omiš

    1919.

    gl.
    Omladinac, Vranjic

    1914.

    gl.
    Orkan, Dugi Rat

    1918.

    gl.
    OSK, Otok

    1969.

    gl.
    Podstrana

    1995.

    Poljičanin, Srinjine

    1921.

    gl.
    Poskok, Pitve

    1928.

    Postira – Sardi, Postira

    1948.

    gl.
    Primorac

    1929,

    Stobreč

    1929.

    gl. + pom.
    Sloga, Dol na Hvaru

    1936.

    Sloga, Mravince

    1925.

    gl.
    Solin Građa, Solin

    1919.

    gl.
    SOŠK, Svirče

    1937.

    Split

    1912.

    gl. + pom.
    Tekstilac, Sinj

    1954.

    gl.
    Trogir

    1912.

    gl.
    Urania, Baška Voda

    1922.

    gl.
    Uskok, Klis

    1930.

    gl.
    Val, Kaštel Stari

    1912.

    gl.
    Varbonj, Vrbanj

    1933.

    gl.
    Vatra, Poljica

    1936.

    Vinjani, Vinjani Donji

    1986.

    gl.
    Vrisnik

    1937.

    Zmaj, Makarska

    1921.

    gl. + pom.

    gl. = glavno; pom. = pomoćno

    Ženski nogometni klubovi
    ŽNK Dalmacija, Kaštel Stari

    2001.
    ŽNK Marjan, Split

    2003.

    Malonogometni klubovi
    MNK AŠD Zlatko Celent, Split

    2003.
    MNK Elektroprijenos, Split

    1993.
    MNK Inero, Split

    1997.
    MNK I ovo i ono, Kaštel Lukšić

    2003.
    MNK Kaštela 7, Kaštel Kambelovac

    1993.
    MNK Solin

    1998.
    MNK Split-Gašperov, Split

    1992.
    MNK Split Ship Management, Split

    1995.
    MNK Torcida, Split

    2000.
    MNK Trogir

    1995.
    MNK Vrgorac, Vrgorac

    1999.

    Važniji rezultati
    HNK Hajduk
    7 × prvak Hrvatske
    10 × prvak Jugoslavije
    4 × osvajač kupa Hrvatske
    8 × osvajač kupa Jugoslavije
    4 × pobjednik superkupa

    Predsjednici Saveza:
    Vladimir Šore

    1920.
    ing. Fabjan Kaliterna

    1921.
    Bogumil Doležal

    1922.
    ing. Milivoj Dobrić

    1928.
    ing. Ivan Ivačić

    1932.
    dr. Petar Nisiteo

    1935.
    Mihovil Pilić

    1939.
    Ernest Hekman

    1940.
    Josip Košta

    1948.
    Petar Rončević

    1952.
    dr. Ljubomir Vučetić

    1954.
    Josip Košta

    1956.
    Zdravko Arapović

    1960.
    Božo Bakotić

    1964.
    Ivo Mrčić

    1965.
    Zdravko Arapović

    1970.
    Dušan Veselinović

    1977.
    Paško Viđak

    1981.
    Goran Čulić

    1985.
    Paško Viđak

    1990.
    Ante Petričević

    1991.
    Vedran Rožić

    1991.
    Damir Vukelja

    1998.
    Paško Viđak

    2000.