Osječko-baranjska županija, nogometni savez

    227

    osn. 12. XII. 1994. u Osijeku, sjedište: Kralja Zvonimira 5. U okviru saveza djeluje i 6 nogometnih središta (Osijek, Valpovo, Našice, Đakovo, Beli Manastir, Donji Miholjac).

    Broj klubova:
    veliki nogomet

    158
    mali nogomet

    30
    ženski nogomet

    6

    Broj registriranih igrača:
    veliki nogomet

    7852 (seniori–seniorke)
    mali nogomet

    685
    mladež

    4535

    Broj aktivnih članova:
    suci

    305
    treneri

    207
    delegati

    135

    Natjecanja:
    a) prvenstvo
    I. HNL – seniori

    1 klub
    II. HNL – sjever – seniori

    4 kluba
    III. HNL – seniori

    7 klubova
    I. HNL – juniori

    1 klub
    I. HNL – kadeti

    1 klub
    II. HNL – juniori

    4 kluba
    II. HNL – kadeti

    4 kluba
    III. HNL – juniori

    7 klubova
    III. HNL – kadeti

    7 klubova
    I. HNL – pioniri

    1 klub
    I. HNL – početnici

    1 klub
    II. HNL – pioniri

    4 kluba
    II. HNL – početnici

    4 kluba
    III. HNL – pioniri

    7 klubova
    III. HNL – početnici

    7 klubova
    Liga limača – županijska

    10 klubova
    Liga nogometnih središta – pioniri

    36 klubova
    Liga nogometnih središta – juniori

    22 kluba
    I. županijska liga – seniori

    16 klubova
    II. županijska liga – seniori (NS Osijek)

    17 klubova
    II. županijska liga – seniori (NS Đakovo)

    14 klubova
    II. županijska liga – seniori (NS Valpovo–Donji Miholjac)

    16 klubova
    II. županijska liga – seniori (NS Beli Manastir)

    14 klubova
    II. županijska liga – seniori (NS Našice)

    16 klubova
    III. županijska liga – seniori (NS Beli Manastir)

    11 klubova
    III. županijska liga – seniori (NS Našice)

    6 klubova
    III. županijska liga – seniori (NS Đakovo)

    16 klubova
    III. županijska liga – seniori (NS Valpovo)

    9 klubova
    III. županijska liga – seniori (NS Donji Miholjac)

    7 klubova

    b) kup
    seniori

    68 momčadi
    juniori

    32 momčadi
    kadeti

    32 momčadi
    pioniri

    20 momčadi

    c) turniri
    Memorijal »Antun Batinić«

    –seniori
    NK Metalac

    –turnir limača
    NK Olimpija

    –turnir–juniori i kadeti
    Memorijal »Ivan Lukačević«

    – juniori

    Klubovi u sezoni 2003–04.
    Naziv kluba

    God. osnutka

    Igralište
    Baranja-Belje, Beli Manastir

    1992.

    gl. + pom.
    Bilje

    1924.

    gl. + pom.
    Darda

    1920.

    gl. + pom.
    Petlovac

    1959. gl.

    Radnički, Mece

    1952.

    gl. + pom.
    Hajduk, Popovac

    1955. gl.

    Borac, Kneževi Vinogradi

    1929.

    gl. + pom.
    Polet, Karanac

    1929.

    gl.
    Dinamo, Baranjsko Petrovo Selo

    1964.

    gl.
    Lastavica, Grabovac

    1932.

    gl.
    Croatia, Branjin Vrh

    1967.

    gl.
    Međimurec, Kozarac

    1946.

    gl.
    Šokadija, Duboševica

    1957.

    gl.
    Vardarac

    1947.

    gl.
    Ribar, Kopačevo

    1922.

    gl. + pom.
    Lug

    1950.

    gl.
    Mladost, Čeminac

    1946.

    gl.
    Grozd, Kotlina

    1920.

    gl.
    Belje, Kneževo

    1928.

    gl.
    Zmaj, Zmajevac

    1912.

    gl.
    Sloga, Gajić

    1956.

    gl.
    Mladost, Draž

    1976.

    gl.
    Radnik, Novi Bezdan

    1953.

    gl.
    Napredak, Batina

    1924.

    gl.
    Šampion, Šumarina

    1976.

    gl.
    Davor, Beli Manastir

    1952.

    gl.
    Baranjac, Beli Manastir

    1931.

    gl.
    Bratstvo, Jagodnjak

    1927.

    gl.
    Jadran, Šećerana

    1932.

    gl. + pom.
    Luč

    1958.

    gl.
    Polet-Baranja, Karanac

    1998.

    gl.
    Jedinstvo, Donji Miholjac

    1920.

    gl.
    S. Đurađ

    1947.

    gl.
    Bratstvo, Radikovci

    1937.

    gl.
    Sokol, Rakitovica

    1953.

    gl.
    Mladost, Golinci

    1953.

    gl.
    Slavonija, Podravski Podgajci

    1928.

    gl.
    Viljevo

    1949.

    gl.
    Ivanovo

    1981.

    gl.
    Kapelna

    1948.

    gl.
    Podravac, Moslavina

    1942.

    gl.
    Hajduk, Krčenik

    1946.

    gl.
    Hajduk, Marijanci

    1928.

    gl.
    Mladost, Črnkovci

    1948.

    gl.
    Bočkinci

    1957.

    gl.
    Graničar, Šljivoševci

    1928.

    gl.
    Viktorija, Kučanci

    1934.

    gl.
    Beničanci

    1952.

    gl.
    Jarak,Ivanovo

    1963.

    gl.
    Belišće

    gl. + 2 pom.
    Valpovka, Valpovo

    gl. + 2 pom.
    BSK-Termia, Bizovac

    gl.
    Hajdin, Cret

    gl.
    Croatia, Veliškovci

    gl.
    Croatia, Valpovo

    gl.
    Seljak, Koška

    gl.
    Zrinski, Vinogradci

    gl.
    Mladost, Harkanovci

    gl.
    Mladost, Tiborijanci

    gl.
    Omladinac, Petrijevci

    gl.
    Satnic

    gl. + pom.
    Gat

    gl.
    Podravac, Bistrinci

    gl.
    Hrvatski sokol, Bocanjevci

    gl.
    Sloga, Samatovci

    gl.
    Zelčin

    gl.
    Drava, Nard

    gl.
    Slavonac, Ladimirevci

    gl.
    Dubrava, Ivanovci

    gl.
    Tomislav, Šag

    gl.
    Hajduk, Novaki

    gl.
    Gaj, Brođanci

    gl.
    Jadran, Habjanovci

    gl.
    NAŠK, Našice

    gl. + pom.
    Motičina, Donja Motičina

    gl.
    Zagorac, Beljevina

    gl.
    Brezik

    gl.
    DIK-Đurđenovac

    gl.
    FEŠK, Feričanci

    gl.
    Iskrica, Šaptinovci

    gl.
    Lađanska

    gl.
    Lila

    gl.
    Mladost, Breznica Našička

    gl.
    Mladost, Stipanovci

    gl.
    Omladinac, Niza

    gl.
    Omladinac, Vukojevci

    gl.
    Polet, Bokšić

    gl.
    Slavonac, Pribiševci

    gl.
    Sloga, Podgorač

    gl.
    Victoria, Markovac Našički

    gl.
    Vihor, Jelisavac

    gl.
    Zoljan, Zoljani

    gl.
    Croatia, Velimirovac

    gl.
    Dinamo, Budimci

    gl.
    Lug, Bokšić Lug

    gl.
    Poganovci

    gl.
    Radnik, Našice

    gl.
    Seona

    gl.
    Slavonija, Klokočevci

    gl.
    Vuka, Razbojište

    gl.
    ŽNK Vihor, Jelisavac

    gl. + najam
    ŽNK Motičina, Donja Motičina

    gl. + najam
    Osijek

    1946.

    gl. + 3 pom.
    Grafičar–Vodovod, Osijek

    1926.

    gl. + pom.
    Metalac, Osijek

    1948.

    gl. + pom.
    Olimpija, Osijek

    1923.

    gl. + pom.
    Višnjevac

    1948.

    gl. + pom.
    Vitez 92, Antunovac

    1992.

    gl.
    Čepin

    1928.

    gl. + pom.
    Elektra, Osijek

    1930.

    gl. + pom.
    Slavonija, Ivanovac

    gl.

    Fortuna Vno, Osijek

    najam

    LIO, Osijek

    1953.

    najam
    Mursa–Zanatlija, Osijek

    1971.

    gl.
    BSK, Beketinci

    gl.

    BSK, Bijelo Brdo

    gl.

    Dunav, Dalj

    gl.

    Radnički, Dalj

    gl.

    Gibarac 95, Čokadinci

    1995.

    gl.
    Klas, Čepin

    gl.

    Laslovo 91

    1991.

    gl.
    LIV, Vladislavci

    gl.

    Mladost, Čepinski Martinci

    gl.

    Radnik, Josipovac

    gl.

    Sarvaš

    gl.

    Sloga, Ernestinovo

    gl.

    Šubić, Vuka

    gl.

    Laslovo DZMH, Laslovo

    2003.

    najam
    Slavonac,Tenja

    gl.
    ŽNK Osijek, Osijek

    najam
    ŽNK Beketinci

    najam
    ŽNK Vuka

    najam
    Croatia, Đakovo

    1971.

    gl. + pom.
    Đakovo

    1962.

    gl. + pom.
    Ratar, Piškorevci

    1925.

    gl.
    Torpedo, Kuševac

    1969.

    gl.
    Polet, Semeljci

    1934.

    gl.
    Slavonija B., Budrovci

    1948.

    gl.
    Omladinac, Đakovački Selci

    1947.

    gl.
    Omladinac, Josipovac Đakovački

    gl.
    Mladost, Đakovačka Satnica

    1935.

    gl.
    Kešinci

    1949.

    gl.
    Sloga, Koritna

    1933.

    gl.
    Ovčara, Kondrić

    1975.

    gl.
    Dinamo, Tomašanci

    1937.

    gl.
    Radnički, Viškovci

    1959.

    gl.
    Slavonija, Punitovci

    gl.
    Hajduk, Široko Polje

    1935.

    gl.
    Budućnost, Gorjani

    1964.

    gl.
    Dinamo, Trnava

    gl.
    Zrinski, Drenje

    gl.
    Velebit, Potnjani

    1939.

    gl.
    Šokadija, Strizivojna

    1927.

    gl.
    HOŠK, Gašinci

    1976.

    gl.
    Vučevci

    1977.

    gl.
    Dilj, Levanjska Varoš

    gl.
    Naprijed, Mrzović

    1928.

    gl.
    Zrinski J., Jurjevac

    1937.

    gl.
    Slavonac Đ., Đurđanci

    gl.
    Slavonac P., Preslatinci

    1978.

    gl.
    Mladost, Mandičevac

    gl.
    Mladost, Paljevine

    gl.
    Mladost, Ivanovci

    1968.

    gl.
    ŽNK Dinamo, Tomašanci

    gl.
    MNK Đakovo

    gl.
    MNK Osijek

    1993.

    MNK Šilo

    1995.

    MNK Čepin

    1998.

    MNK Saponia

    1995.

    MNK Samba Monte

    1995.

    MNK tiskara IBL

    1998.

    MNK Alastor

    2000.

    MNK Telekom

    1999.

    MNK Matko CD

    1998.

    MNK Pan Team

    2000.

    MNK Lovački rog

    1988.

    MNK Uljara Čepin

    2000.

    MNK Knemet T.O.

    1997.

    MNK Hos

    1998.

    MNK Gabarit

    1995.

    MNK Sokol

    1999.

    MNK Osijek L.O.

    1999.

    MNK Skripta

    2002.

    MNK Panturist

    1998.

    MNK ZZS Esseker

    1995.

    MNK HNS Osijek

    1996.

    MNK Kolos Citroen

    2002.

    MNK HP

    1996.

    MNK Lovački rog

    1988.

    MNK Primera Pravos

    2002.

    MNK Zrinjevac

    2002.

    MNK Lingua

    2002.

    MNK Asbor

    2002.

    MNK Caffe bar Čepin

    2002.

    MNK Caffe bar Voodoo

    2003.

    gl. = glavno; pom. = pomoćno
    Pri Malonogometnom savezu Osječko-baranjske županije registrirano je 13 veteranskih momčadi sa 145 igrača.
    Važniji rezultati: NK Osijek – osvajač kupa Hrvatske 1999., – sudionik Kupa UEFA 2000–01., 3. kolo.
    Istaknuti pojedinci: svi predsjednici od 1994. g.: 1994–95. A. Vučemilović, 1995–98. M. Dumančić, 1998–2000. A. Novalić, od 2000. A. Vučemilović. Tajnici od 1994. g.: V. Liović. Djelatnici: A. Vučemilović, B. Kaptalan, Z. Pauković, V. Zdelar, S. Ljepotić, B. Juhas, I. Šutalo, I. Filošević, S. Ljubej, S. Hrga, M. Tarandek, J. Tibinac, Ž. Šter, Ž. Bel, D. Blažević, G. Horvat. Treneri: I. Grnja, V. Liović, S. Mađarić. Suci: Ž. Širić, S. Djedović, A. Burilo, M. Berger, D. Huis, D. Slivar, I. Petrović, B. Leko, P. Borovec, I. Kolak. Delegati: A. Vučemilović, S. Djedović, I. Petrović, K. Novak, M. Vidak, N. Grljušić, J. Werner, A. Burilo.