Brodsko-posavska županija, nogometni savez

    33

    sjedište je u Slavonskom Brodu, Petra Krešimira IV., bb.
    Sjedište VII. nogometne župe Zagrebačkoga nogometnog podsaveza 1920.
    Nogometni odbor općinskoga fiskulturnog odbora 1946.
    Nogometni odbor kotarskoga fiskulturnog odbora 1947.
    Nogometni centar 1950.
    Nogometni podsavez 1953.
    Nogometni savez područja 1968.
    Nogometni savez općine 1978.
    Županijski nogometni savez Brodsko-posavske županije 1994.

    Broj klubova:
    veliki nogomet 95
    mali nogomet 2
    ženski nogomet 1

    Broj registriranih igrača:
    velikog nogometa 9368
    malog nogometa 82
    ženskog nogometa 36
    mlađih od 18 g. 3758

    Broj aktivnih članova:
    suci (zbor sudaca) 144
    instruktori 16
    treneri (zbor trenera) 230
    delegati 105

    Natjecanja (u sezoni 2003–04)
    a) prvenstvo
    I. HNL, seniori

    1 klub od 12
    I. ženska liga

    1 klub od 8
    I. hrv. malonogometna liga

    1 klub od 12
    II. HNL, seniori

    1 klub od 12
    II. hrv. malonogometna liga

    1 klub od 8
    III. HNL, seniori

    6 klubova od 16
    I. HNL, juniori

    1 klub od 12
    I. HNL, kadeti

    1 klub od 12
    III. HNL, juniori

    7 klubova
    III. HNL, kadeti

    7 klubova
    III. HNL, pioniri

    8 klubova
    III. HNL, mlađi pioniri

    8 klubova
    I. županijska liga – seniori

    16 klubova
    II. županijska liga Istok– seniori

    14 klubova
    II. županijska liga Centar – seniori

    14 klubova
    II. županijska liga Zapad – seniori

    14 klubova
    III. županijska liga Istok – seniori

    11 klubova
    III. županijska liga Centar – seniori

    9 klubova
    Liga mladeži I. županijska Istok – juniori

    9 klubova
    Liga mladeži I. županijska Istok – pioniri

    9 klubova
    Liga mladeži I. županijska Centar – juniori

    8 klubova
    Liga mladeži I. županijska Centar – pioniri

    8 klubova
    Liga mladeži I. županijska Zapad – juniori

    8 klubova
    Liga mladeži I. županijska Zapad – pioniri

    8 klubova
    Liga mladeži II. županijska Istok – juniori

    10 klubova
    Liga mladeži II. županijska Centar – juniori

    11 klubova
    Liga mladeži II. županijska Zapad – juniori

    14 klubova

    b) kup
    seniori 97 momčadi
    juniori 8 momčadi
    kadeti 8 momčadi

    c) turniri
    Posavac, Ruščica – Memorijalni turnir seniora »Zvonko Mikolčević« (od 1991). Slaven, Trnjani – Memorijal hrvatskih žrtava Domovinskog rata (od 1996). Graničar, Laze – Memorijal hrvatskih sokola (1993).
    Susreti Šokadija – turnir seniora klubova s nazivom Šokadija (od 1981).

    Popis aktivnih nogometnih klubova u natjecateljskoj 2003–04.

    God. osnivanja
    Marsonia, Slavonski Brod

    1909.
    Sloga, Nova Gradiška

    1910.
    ŽNK Viktoria, Slavonski Brod

    1994.
    Amater, Slavonski Brod

    1946.
    Mladost, Cernik

    1948.
    Oriolik, Oriovac

    1923.
    Slobodnica, Slobodnica

    1928.
    Željezničar, Slavonski Brod

    1946.
    Budainka, Slavonski Brod

    1975.
    Tomislav, Donji Andrijevci

    1922.
    Batrina, Batrina

    1960.
    Graničar, Brodski Varoš

    1920.
    Podvinje, Podvinje

    1929.
    Slavonac, Nova Kapela

    1923.
    Omladinac, Gornja Vrba

    1954.
    Psunj Sokol, Okučani

    1947.
    Slavonija, Bodovaljci

    1967.
    Zadrugar, Oprisavci

    1951.
    Svjetlost, Lužani

    1920.
    Svačić-Bagi, Stari Slatnik

    1947.
    Gardun, Garčin

    1928.
    Sloga, Gundinci

    1952.
    Mladost, Bicko Selo

    1947.
    Posavac, Davor

    1972.
    Slaven, Trnjani

    1946.
    Sava, Svilaj

    1929.
    Graničar, Slavonski Šamac

    1912.
    Slavonac, Stari Perkovci

    1950.
    Sikirevci, Sikirevci

    1947.
    Posavina, Velika Kopanica

    1932.
    Sloga, Vrpolje

    1952.
    Sloga, Jaruge

    1969.
    Mladost, Divoševci

    1980.
    Raketa, Beravci

    1977.
    Dubrava, Zadubravlje

    1948.
    Zvonimir, Donja Vrba

    1959.
    Omladinac, Staro Topolje

    1947.
    Mladost, Donja Bebrina

    1947.
    Graničar, Stupnički Kuti

    1928.
    MV – Croatia, Slavonski Brod

    1976.
    Bratstvo, Vranovci

    1932.
    Sloga, Gromačnik

    1948.
    Slavonac, Gornja Bebrina

    1949.
    Bonk, Bebrina

    1976.
    Šokadija, Šumeće

    1927.
    Mladost, Malino

    1947.
    Posavac, Ruščica

    1948.
    Posavac, Kaniža

    1975.
    Mladost, Sibinj

    1928.
    Slavonac, Bukovlje

    1980.
    Slavonac, Brodski Stupnik

    1925.
    Vinogorac, Slavonski Brod

    1948.
    Croatia, Tisovac

    1975.
    Graničar, Magić Mala

    1929.
    Slavonac, Slavonski Kobaš

    1947.
    Soko, Orubica

    1970.
    Slavija, Staro Petrovo Selo

    1968.
    Sloboda, Gornji Bogićevci

    1963.
    Graničar, Laze

    1928.
    Sloga, Komarnica

    1929.
    Mladost, Brđani

    1949.
    Sava, Stara Gradiška

    1947.
    Slavonac, Gunjavci-Drežnik

    1997.
    Omladinac, Ciglenik

    1957.
    Polet, Adžamovci

    1973.
    Slaven, Ljupina

    1974.
    Trenk, Seoce

    1971.
    Krečar, Srednji Lipovac

    1977.
    Dragalić, Dragalić

    1974.
    Saturn, Vrbje

    1962.
    Sava, Mačkovac

    1977.
    Omladinac, Vrbova

    1960.
    Dinamo, Godinjak

    1952.
    Radinje, Siče

    1974.
    Orljava, Dragovci

    1973.
    Tomica, Tomica

    1962.
    Vatrogasac, Grižići

    1980.
    Gaj, Zbjeg

    1979.
    Krečar, Podcrkavlje

    1993.
    ASK, Gornji Andrijevci

    1963.
    Mladost, Jakačina Mala

    2001.
    Mladost, Banovci

    1978.
    Zdenac, Brodski Zdenci

    2002.
    Graničar, Klakar

    1948.
    Dilj, Klokočevik

    1948.
    Sapci, Sapci

    1954.
    Šokadija, Sredanci

    1927.
    Mladost, Čajkovci

    1946.
    Omladinac, Novi Grad

    1974.
    Posavac, Kupina

    1982.
    Kuna, Jaruge

    1994.
    Selna, Selna

    1951.
    Sloga, Stružani

    1982.
    Slavonija, Prnjavor

    1985.
    Naprijed, Trnjanski Kuti

    1947.
    MNK Argus, Slavonski Brod

    2002.
    MNK NG-UNITAS, Nova Gradiška