TRENER RANGERSA NAREDIO SVOJIM IGRAČIMA DA PUSTE GOL

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su gosti poveli 1-0, imali su i 2-2, no Rangers je četiri minute prije kraja zabio za pobjedu. Međutim, više od samog rezultata nakon utakmice se pričalo o potezu menadžera Rangersa Michaela Bealea koji je svojim igračima naredio da puste suparniku pogodak za 2-2.

Partick Thistle, koji se nalazi na petom mjestu drugog razreda škotskog nogometa, poveo je u 35. minuti golom Kevina Holta iz jedanaesterca. Izjednačio je Antonio Čolak u 50. minuti svojim 15. golom u 30. nastupu za Rangers. U 65. minuti je domaćin imao penal, no James Tavernier nije bio precizan. Ipak, rezultat je preokrenuo Malik Tillman u 71. minuti golom koji je izazvao bijes na suprotnoj strani. Naime, gosti su željeli vratiti Rangersu jednu loptu izbačenu u aut nakon što se igraču ukazala pomoć. No, Tillman je nesportski “ukrao” loptu, krenuo u kontru i zabio za 2-1. U gužvi koja je nastala igrači Patrick Thistlea su 20-godišnjeg američkog veznjaka bacili na travnjak, došlo je do naguravanja, a sudija je jedva smirio situaciju.

Svjestan kako je njegov igrač zabio na nesportski način, menadžer Rangersa Beale je naredio svojim igračima da puste suparnika da izjednači.

Scott Tiffoney je krenuo s centra i zabio za 2-2. Pobjedu Rangersu donio je James Sands u 86. minuti nakon ubačaja Borne Barišića iz kornera.

• Bilo bi nepravedno dobiti utakmicu na takav način. Dali smo gol, to je kontroverzno, ali ovaj klub je izgrađen na visokim standardima i želimo najbolje u igri. Napravio sam mnogo pogrešaka danas što se tiče odabira ekipe, ali to nije bila jedna od njih – kazao je Beale.

“Malik Tillman se povrijedio, nije vidio da je lopta izbačena. Kada je ustao, mislio je da mora pritisnuti”, dodao je šef tima s Ibroxa.

Susret je prokomentirao i gostujući menadžer Ian McCall za BBC Sportsound.

• Mislim da Tillman nije znao što radi, ali je Mick pokazao jako puno klase. Puni smo ponosa, ali također i razočaranja. Prvo poluvrijeme smo bili sjajni. Najveća emocija je da smo ponosni na naše igrače i da su naši navijači bili veličanstveni – kazao je.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Celtic, Hearts, Kilmarnock, Ayr United, Inverness Caledonian Thistle, te Raith Rovers. Posljednji putnik bit će poznat nakon susreta Darvel – Falkirk.