Sjajan nogomet: Newcastle i City podijelili bodove (VIDEO)

Nogometaši Newcastlea i Manchester Cityja odigrali su neriješeno u derbiju trećeg kola Premier lige. Na utakmici smo vidjeli šest golova, a rezultat je na kraju bio 3:3.

City je prvi poveo, strijelac je bio Ilkay Gundogan na asistenciju Bernarda Silve u petoj minuti utakmice. De Bruyne i Foden pokušavali su povećati prednost, ali bez uspjeha. Kazna za propuštene prilike dolazi u 28. minuti utakmice, a strijelac je Miguel Almiron za radost domaćih navijača.

Domaći su preuzeli inicijativu i to im se isplatilo te su u 39. minuti stigli do pogotka. Odlično dodavanje iskoristio je Callum Wilson koji je loptu poslao u mrežu kraj desne stative. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U 54. minuti utakmice Newcastle je postigao treći gol. Kieran Tripij odlično je izveo slobodan udarac, poslao loptu u gornji lijevi kut, a vratar je bio nemoćan, 3:1 za domaće. Od tog trenutka momčad Pepa Guardiole preuzima inicijativu i manje opasne napade. Haaland je prvo pogodio stativu, a potom i uzvratio golovima domaćih u 61. minuti utakmice.

Tri minute kasnije Sith je izjednačio. De Bruyne je fenomenalno proigrao Bernarda Silvu koji rutinski šalje loptu u mrežu.

Do kraja susreta gosti su imali priliku za preokret, Haaland je imao još jednu priliku, ali je nije iskoristio.