Sedmo kolo Premijer lige: Na šest mečeva postignuto 17 golova

Sedmo kolo Premijer lige BiH je iza nas. Odigrano je svih šest mečeva, dva su završena bez golova dok je na preostala četiri postignuto čak 17 pogodaka.

Na otvaranju sedmog kola, još u petak igrali su Sarajevo i Široki Brijeg. Bio je to meč u kojem su domaći važili za favorita, ali ipak nisu opravdali taj epitet.

Imao je Bordo tim nekoliko prilika pred golom gostiju iz Širokog, no mreže su mirovale i ostalo je 0:0.

Sarajlije su ovim remijem upisali 13 bod dok je Široki zabilježio petu neriješenu utakmicu u sedam odigranih utakmica.

Subotnji dio programa ponudio je dvije veoma zanimljive utakmice.

Od 19 sati Tuzla City je ugostila Rudar iz Prijedora. Iako su bili teški uslovi za igru, na Tušnju je viđen sjajan meč s čak pet golova.

Igrači Husrefa Musemića su od početka pokazali da su veliki favoriti, što se isplatilo u 30. minuti kada Argentinac Doffo pogađa za 1:0. Četiri minute kasnije već je 2:0, a ovoga puta ponovo se Doffo našao u akciji ali je loptu u mrežu poslao Mišić. Do kraja prvog poluvremena gosti su smanjili zaostatak u 44. minuti preko Jakubovića.

Nastavak igre donosi nešto bolju igru gostiju koji su u 64. minuti poravnali na 2:2, strijelac je Dojčinović.

Izjednačenje kao da je ostavilo traga na domaćima, koji su se nešto kasnije razbudili. Igrao se 89. minuti kada Mirzad Mehinović postiže pogodak za 3:2 i veliki slavlje domaćih igrača.

Bio je to peti trijumf u šest odigranih mečeva za Tuzla City koja ima i utakmicu manje. Gosti su i pored hrabre igre ostali na pet osvojenih bodova.

U Mostaru Velež je dočekao momčad Leotara u kojem su upisali drugu vezanu pobjedu.

Susret za Rođene nije mogao bolje početi jer je u 19. minuti pogodio Radovac za vodstvo. Par minuta kasnije Velež je udvostručio prednost preko Ovčine. Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u drugom gosti dolaze do pogotka. Igrao se 54. minut kada Asim Zec zabija za 2:1 što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Ovom pobjedom Velež sada ima 10 bodova dok je Leotar ostao na pet osvojenih bodova.

U nedjelju Zrinjski je gostovao kod Posušja gdje je tražio novu pobjedu.

Ipak gosti su bili dobar protivnik i uspjeli sačuvati mrežu iako su gosti imali veliki broj prilika. Najveću priliku za Zrinjski propustio je Nemanja Bilbija u 75. minuti kada nije iskoristio jedanaesterac. Treba istaći da je Posušje meč završilo s igračem manje jer je u 50. minuti isključen Brekalo.

Od 19 sati svoj meč su igrale ekipe s dna tabele Borac i Radnik.

Za goste iz Bijeljine početak je bio kao iz snova. Naime, već nakon tri minute igre, gosti su vodili s 2:0. Oba gola djelo su Markovića. Ipak, uspio je Borac do kraja prvog poluvremena da napravi preokret.

Prvo je Ćosić u 21. minuti smanjio na 2:1, da bi Vranješ u 34. minuti poravnao na 2:2. Igrala se nadoknada u prvom poluvremenu kada je Zakarić zabio za 3:2 i veliko slavlje i preokret.

U drugom poluvremenu viđena su dva pogotka. Prvo je Borac preko Vranješa iz jedanaesterca povećao na 4:2, da bi u samom finišu meča Ristanović pogodio za konačnih 4:3.

Borac je tako upisao prvu pobjedu u novoj sezoni dok je Radnik ostao na svega tri osvojena boda.

Pravu borbu na terenu gledali su na Grbavici gdje su se sastali stari rivali Željezničar i Sloboda.

Gosti iz Tuzle stigli su na Grbavicu poslije prvog poraza u sezoni, dok je Željezničar s druge strane tražio novu pobjedu pred domaćim navijačima.

Prvih 45 minuta ponudilo je dosta tvrd nogomet s nekoliko sjajnih šansi na obje strane, no ostalo je 0:0.

Nastavak susreta donosi nešto konkretniju igru Slobode koja je preuzela inicijativu. Nakon dosta trke i borbe na obje strane, gosti dolaze do prednosti. Igrao se 79. minut kada Said Husejinović pogađa s nekih 20-ak metara za veliko slavlje gostujućih igrača.

Djelovalo je kako će Sloboda odnijeti puni plijen s Grbavice s obzirom na to da su se sjajno branili čitav meč. No, u 90. minuti pogodio je rezervista, Zdunić nakon sjajnog udarca Samira Bekrića za konačnih 1:1.

Sloboda sada ima 14 osvojenih bodova što je dovoljno za drugu poziciju dok je Željezničar na šestom mjestu s devet bodova.

Slijedi reprezentativna pauza što znači da se m:tel Premijer liga nastavlja tek 10. septembra.