Nije ga bilo četiri mjeseca, a onda za 20.minuta napravio show

AKTUALNI engleski i europski nogometni prvak Manchester City došao je do pobjede 3:2 na gostovanju kod Newcastle Uniteda, a kreator preokreta bio je povratnik u momčad Kevin De Bruyne. City je poveo u 26. minuti odličnim pogotkom Bernarda Silve, koji je petom skrenuo loptu u mrežu nakon ubačaja Kylea Walkera. Newcastle je iz dva kontranapada izvedena u razmaku od dvije minute već prije kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat.

U 35. minuti je Alexander Isak pobjegao gostujućoj obrani i s lijeve strane kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežicu pokraj nemoćnog vratara Ortege koji je već u 8. minuti morao zamijeniti ozlijeđenog Brazilca Edersona. Samo dvije minute poslije po lijevom boku je pobjegao Anthony Gordon i po Isakovom receptu pogodio isti kut za 2:1.

De Bruyne ušao i izdominirao

U 64. minuti Pep Guardiola je u igru ubacio Kevina De Bruynea koji se četiri i pol mjeseca oporavljao od ozljede zadnje lože. Kapetanu belgijske reprezentacije trebala su samo pet dodira s loptom da se upiše u strijelce. Njegov udarac s ruba kaznenog prostora u 74. minuti bio je neobranjiv za domaćeg vratara Dubravku.

Novi trenutak nogometne genijalnosti De Bruyne je imao u prvoj minuti sučevog dodatka, kad je savršeno preciznom loptom pronašao Oscara Bobba koji je utrčao na rub peterca, sjajno prihvatio loptu, lijevom nogom si ju prebacio na desnu da bi izbjegao istrčalog domaćeg vratara i gurnuo ju u nebranjenu mrežu za konačnih 3:2.

Belgijski veznjak vratio se u Premier ligu nakon četiri mjeseca pauze zbog ozljede. Manchester City se trećom uzastopnom prvenstvenom pobjedom probio na drugo mjesto s 43 boda, dva manje od vodećeg Liverpoola, a jednim više od trećeplasirane Aston Ville. Sve tri momčadi su odigrale 20 utakmica. Newcastle je s 29 bodova iz 21 nastupa na desetoj poziciji.

Objava Nije ga bilo četiri mjeseca, a onda za 20.minuta napravio show pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba