(FOTO) Sarajevo upisalo drugu uzastopnu pobjedu sa novim stručnim štabom

Fudbaleri Sarajeva savladali su Igmana na Bilinom polju sa 3:1 u utakmici 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Utakmica je počela greškom Daniela Avramovskog koji poklanja loptu gostima, međutim Mirsad Ramić ne uspjeva da podebljava svoj golgeterski učinak već na samom startu utakmice. Uzvratio je na drugoj strani Dal Varešanović koji se našao u odličnoj šansi nakon dodavanja Suljića, lopta ide pored gola.

U 12. minuti bivši fudbaler Sarajeva Darko Bodul testira koliko je Muhamed Šahinović na golu budan, on lako brani, a onda Sarajevo dolazi do gola. Veliku grešku napravio je štoper Igmana, Berin Alić, dao je loptu pravo u noge Džafiću, ovaj šutira, a lopta se opet od Alića odbija na glavu Hamze Čatakovića koji pogađa za 1:0.

Uslijedio je poslije toga desetominutni period igre bez uzbuđenja, Igmana kao da je blago šokirao gol Sarajeva, a onda je u šansi Adnan Džafić, no odbrana Igmana uspjeva da izblokira njegov udarac. Uzvratio je na drugoj strani Hrelja, ide lopta preko gola.

U 35. minuti Igman ima sjajnu šansu, ali Muhamed Šahinović sjajno brani pokušaj glavom Mirsada Ramića. Što nije uradio Mirsad Ramić tada jeste sedam minuta kasnije Nermin Alagić. Darko Bodul je dijagonalom pogodio Anela Hebibovića, ovaj iz prve ostavio povratnu loptu za Alagića koji pogađa za 1:1.

U finišu prvog poluvremena još malo uzbuđenja na obje strane. Prvo domaći traže penal zbog igranja rukom Azura Mahmića, Sabrija Topalović odmahuje rukom, a na drugoj strani Hrelja šutira pored gola i na odmor se odlazi sa rezultatom 1:1.

Do novog vodstva Sarajevo dolazi u 64. minuti susreta. Kombinovali su po sredini terena domaći fudbaleri, a u završnici akcije Hamza Čataković gura loptu u prostor za Adnana Džafića koji matira Ćemana za novo vodstvo Bordo klub.

U posljednjiih pola sata praktično nije bilo većih prilika sve do 90. minute, a onda smo vidjeli dosta toga. Prvo je Sabrija Topalović napravio pravu konfuziju nakon što je dosudio faul za Sarajevo kada je Mirsad Ramić došao u odličnu šansu, a onda Sarajevo dolazi do trećeg gola. Andrej Đokanović je uposlio Mirzu Mustafića, a ovaj pogađa za konačnih 3:1 i pečati sudbinu Igmana.

Sarajevo je zabilježilo i drugu pobjedu od promjene trenera i svoju sedmu u sezoni. Igman ostaje na šesnaest osvojenih bodova iz isto toliko mečeva.

Sarajevo – Igman 3:1 (Čataković 13‘, Džafić 64‘, Mustafić 90+3‘/ Alagić 42‘)

Izvor: sport1.oslobodjenje.ba