BORUSSIA DORTMUND je u 22. kolu Bundeslige pobijedila Hoffenheim u gostima 1:0 i pobjegla Bayernu na tri boda prednosti uoči nedjeljnog derbija između Bavaraca i Uniona u Münchenu.

Momčad Edina Terzića odigrala je još jednu odličnu utakmicu. Imala je puno šansi, dominirala je, a do pobjede je došla sretnim golom Juliana Brandta, koji je 43. minuti ubačaj Reusa leđima skrenuo u gol.

Prije toga Borussia je imala tri velike prilike, koje je obranio sjajni Oliver Baumann na golu Hoffenheima. Domaćini su u završnici imali veliku šansu, ali je Asllani s dva metra glavom puca pokraj gola. Mogla je Borussia i povećati svoju prednost, ali i ona minimalna bila joj je dovoljna za nova tri boda.

Borussia je tako došla do šeste uzastopne prvenstvene pobjede, a u rijetko zanimljivoj sezoni Bundeslige i dalje drži pritisak nad Bayernom, koji ove sezone nije tako uvjerljiv. Bila je to i deveta pobjeda zaredom u svim natjecanjima na startu ove godine, što je najbolji start u nekoj kalendarskoj godini u povijesti kluba.

Leipzig i dalje u igri za naslov

Korak za vrhom zadržao je i Leipzig, koji je pobijedio Eintracht 2:1. Werner je u 6. minuti doveo Leipzig u vodstvo, Forsberg je u 40. povisio na 2:0, a poraz gostiju ublažio je Sow u 61. minuti. Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za Leipzig, a Jakić je za Eintracht ušao u 60. minuti.

Do jako važne pobjede došla je i Hertha, koja je pobijedila Augsburg 2:0 i pobjegla s dna, a Werder je pobijedio Bochum 3:0. Niko Kovač je s Wolfsburgom slavio 2:0 u gostima kod Kölna i na pet bodova smanjio zaostatak za Eintrachtom, koji drži zadnje “europsko” mjesto. Wolfsburg je prekinuo niz od četiri kola bez pobjede.

Objava Borussia dobila šestu zaredom i pobjegla Bayernu na +3, Leipzig drži korak s vodećima pojavila se prvi puta na Gol.ba.

Izvor: gol.ba