BAYERN DOKAZAO SNAGU, U DRAMI U MARSEILLU KOLAŠINAC OSTAO BEZ NOKAUT FAZE

U šestom kolu je ugostio Inter, koji je i sam bio bezbrižan jer je prethodno osigurao drugo mjesto ispred Barcelone, te je slavio sa 2:0. Benjamin Pavarad je u 32. minuti načeo goste iz Milana, a 2:0 na kraju postavlja Erik Choupo-Moting u 72. minuti.

Edin Džeko nije bio starter, ali je reprezentativac BiH ušao u igru u 60. minuti umjesto Lautara Martineza. Imao je Džeko dobru priliku u 89. minuti, ali je glavom pucao preko gola.

Jako efikasan bio je duel Plzena i Barcelone u Češkoj, a Katalonci su samo ovjerili treće mjesto i plasman u nokaut fazu Evropske lige.

Iako bez Roberta Lewandowskog, Katalonci su slavili sa 4:2 protiv Plzena. Imali su 1:0 već u šestoj minuti zahvaljujući golu Marcosa Alonsa, a Ferran Torres je u 44. povisio na 2:0.

Plzen u 51. minuti smanjuje preko Choryja s bijele tačke, ali samo tri minute kasnije drugi gol Torresa. Na 2:3 smanjuje Chory u 63. minuti, a Pablo Torre ovjerava trijumf gostiju golom za 4:2 u 75. minuti.

Na kraju, tabela izgleda ovako: Bayern 18, Inter 10, Barcelona 7, Plzen 0.

U grupi A dva favorita na papiru opravdala su tu ulogu i idu u nokaut fazu, to su Liverpool i Napoli.

Utakmica je ponudila borbenu igru, bilo je lijepih akcija i prilika, a na kraju je slavio Liverpool sa 2:0. Golove su postigli Mohamed Salah u 85. minuti i Nunez u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

bayern dokazao snagu, u drami u marseillu kolašinac ostao bez nokaut faze

Borba je večeras bila za treće mjesto u grupi između Rangersa i Ajaxa.

Rangersima je trebalo čudo i visok trijumf protiv Ajaxa od četiri gola razlike, ali Kopljanici nisu dozvolili nikakvu dramu.

Tim iz Amsterdama je slavio na legendarnom Ibroxu sa 1:3 i tako zacementirao treće mjesto u grupi.

Strijelci za Ajax večeras bili su Berghuis u četvrtoj, Kudus u 29 minuti i Conceicao u 89. minuti susreta. Za domaće pogodio je Tavernier iz penala u 86. minuti.

U grupi D smo gledali dramu jer su sva četiri tima uoči posljednjeg kola imala realne šanse za prolazak, a na kraju su dalje otišli Eintracht i Tottenham.

Sporting je na svom terenu vodio protiv Eintrachta iz Frankfurt 1:0, ali je njemački tim napravio veliki preokret u nastavku i pobjedom 2:1 prošao dalje.

Marseile je vodio protiv Tottenhama 1:0 i bio je na pragu prolaza, ali je londonski tim u drugom poluvremenu preokrenuo i odveo Pijetlove među 16 najboljih timova Starog kontineta.

Sead Kolašinac je u 87. minuti propustio zicer s nekoliko metara. U 95. minuti radost gostima donio je Hojbjerg.

Pobjednički gol Tottenhama pogledajte OVDJE.

ŠOK ZA MADRIĐANE: ATLETICO ISPAO IZ EVROPE, PORTO OSVOJIO GRUPU LIGE PRVAKA

Izvor: hayat.ba